ПОВЕРНЕННЯ ТА ОБМІН ТОВАРУ НАлежної якості
Покупець має право на повернення або обмін товару належної якості протягом 14 (чотирнадцяти) днів, не рахуючи дня покупки.
Обмін або повернення товару належної якості здійснюється в межах термінів, встановлених вище, якщо:
товар не використовувався;
збережено товарний вигляд, споживчі властивості, пломби, ярлики тощо;
надано розрахунковий документ, виданий покупцеві разом із проданим товаром, наприклад, банківська квитанція про оплату або фіскальний касовий чек;
товар не потрапляє до Переліку товарів належної якості, що не підлягають обміну (поверненню) відповідно до додатка №3 постанови Кабінету Міністрів України від 19.03.1994 №172.
Якщо на момент обміну аналогічного товару немає у продажу, покупець має право: купити будь-які інші товари з асортименту з відповідним перерахунком вартості; або розірвати договір та отримати назад гроші у розмірі вартості поверненого товару; або здійснити обмін товару на аналогічний при першому надходженні відповідного товару у продаж.
Продавець зобов'язаний у день надходження товару у продаж повідомити про це покупця, який вимагає обміну товару.
Повернення товару здійснюється за заявою покупця.
При поверненні товару розрахунки з покупцями ведуться виходячи з вартості товару на час його покупки.
Для повернення або обміну товару необхідно звернутися до точки роздрібної торгівлі продавця.
Вироби, поставлені на замовлення, поверненню або обміну не підлягають.
ПОВЕРНЕННЯ ТА ОБМІН ТОВАРУ НЕНАЛЕЖНОЇ ЯКОСТІ
У разі виявлення протягом встановленого гарантійного терміну недоліків товару, які не дозволяють використовувати його за прямим призначенням та які виникли з вини виробника товару (виробничий дефект) покупець має право на свій вибір вимагати від продавця:
повернення сплаченої за товар грошової суми;
заміни товару на такий самий товар або на аналогічний.
Операція із заміни товару неналежної якості здійснюється в такому самому порядку, як і щодо обміну товару належної якості.
При поверненні товару неналежної якості, розрахунки з покупцем у разі підвищення ціни на товар проводяться виходячи з його вартості на час пред'явлення відповідної вимоги, а у разі зниження ціни – виходячи з вартості товару на час покупки.
Для повернення або обміну товару необхідно звернутися до точки роздрібної торгівлі продавця.
Повернення коштів, сплачених за товар
Повернення коштів, сплачених за товар здійснюється на підставі документа2, що встановлює особу покупця, який повертає товар, та заяви про повернення товару та коштів. До заяви покупець додає розрахунковий документ, що підтверджує оплату товару.
Заява про повернення коштів складається у двох примірниках. Один екземпляр повертається покупцю з позначкою про дату прийому та вказівкою прізвища, ініціалів та посади працівника, який прийняв заяву. Другий екземпляр заяви залишається у продавця.
Якщо товар був куплений за допомогою платіжної картки та покупець бажає, щоб кошти за повернутий товар йому зарахували на його картковий рахунок, тоді у заяві зазначаються реквізити такого рахунку. Покупець, який сплатив товар банківською платіжною карткою, має право отримати кошти за повернутий товар готівкою.
Гроші, сплачені за товар, готівкою повертаються в день розірвання договору, а у разі бажання покупця отримати кошти на платіжну картку – протягом 7 (семи) днів.
ПОВЕРНЕННЯ ТОВАРУ ВІД ЮРИДИЧНОЇ ОСОБИ ТА ФІЗИЧНОЇ ОСОБИ – ПІДПРИЄМЦЯ
Повернення товару від юридичної особи або фізичної особи – підприємця (далі – ФОП) можливе за рішенням продавця.
Товар, який повертається, має бути належної якості, без ознак експлуатації, мати збережений товарний вигляд та споживчі властивості, а також не ставитись до товарів, які не підлягають обміну та поверненню.
Компанія-продавець, яка приймає товар на повернення, залишає за собою право перевірити його на цілісність та якість, а також відмовити у поверненні.
1 За кількістю допускаються відхилення ±3% (похибка електронної ваги).
2 Якщо покупець відмовився від надання документа, що засвідчує особу та сума коштів при поверненні товару перевищує 100 гривень, у поверненні товару буде відмовлено в силу вимог пункту 8 розділу III «Порядок застосування РРО» Порядку реєстрації та застосування реєстраторів розрахункових операцій , що застосовуються для реєстрації розрахункових операцій за товари (послуги), затвердженого наказом Міністерства доходів та зборів України від 28.08.2013 №417 та зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 19.09.2013 за №1616/24148.