- ...
- Home
Цвяхи в магазині МЕТИЗПРАЙС. Низька ціна! завжди в наявності Цвяхи у Києві
Кожен знає, що таке цвяхи та навіщо вони потрібні. Але, виявляється, є кілька десятків цих видів кріпильних елементів. Вони відрізняються один від одного довжиною, розміром головки, перерізом, рельєфністю, матеріалом і, звичайно, призначенням.
Різновидів метизів дуже багато. Одні з них часто використовуються, інші, наприклад, цвяхи для вагонки, потрібні тільки для вирішення певних завдань, треті відомі виключно професіоналам.
- Будівельні: найбільш затребуваний варіант складається з гладкого стрижня і круглої головки, яка буває гладкою і рифленою. Будівельні цвяхи зроблені з низьковуглецевої або нержавіючої сталі, бувають обміднені з цинковим або чорновим покриттям (без покриття). Таке кріплення доступне за ціною, універсальне, підходить для постійних і тимчасових конструкцій. Сфера застосування залежить насамперед від розміру. Наприклад, цвях сотка (100 мм) підійде для складання каркасів, опалубки, фасадних робіт, дрібніший – довжиною 50 мм – для укладання підлогових покриттів та кріплення обшивальних матеріалів.
- Покрівельні: цвяхи для кріплення металевих листів (профнастил, оцинковане залізо) до дерев'яної основи. Від кріпильних елементів для будівництва відрізняються товстішим стрижнем і головкою більшого діаметру.
- Тольові: за їх допомогою кріплять м'які покрівельні матеріали (рубероїд, гнучка та бітумна черепиця тощо). Тольові цвяхи також підходять для роботи з іншими тонкими та нещільними матеріалами: будівельний картон, МДФ та ДСП. Від покрівельних ці металовироби відрізняються меншими розмірами, а від будівельних – головкою великого діаметру.
- Шиферні: цвяхи для шиферу виготовляють різної довжини. Їх особливість – оцинкована головка, стійка до корозії. Стрижень буває як із захисним цинковим покриттям, так і без нього. Враховуючи характеристики та властивості шиферу, можемо припустити, що це єдиний вид кріплення, який повинен приблизно на 10 мм вийти за межі елементів, що скріплюються. Шиферні цвяхи краще вбивати не в матеріал, а в заздалегідь просвердлений отвір, щоб уникнути розтріскування листа.
- Фінішні (столярні): елементи кріплення з невеликою головкою і тонким стрижнем призначені для монтажу декоративних елементів, оздоблювальних робіт. Вони не тільки практично непомітні, а й не пошкоджують тонку деревину, тому фінішні цвяхи використовуються для прибивання вагонки, паркету, лиштви, тонких рейок. Через маленьку головку демонтувати їх вкрай складно. Різноманітність відтінків дозволяє підібрати кріплення, яке буде непомітним на матеріалі.
- Йоршені (цвяхи з кільцевою накаткою): від інших видів відрізняються накаткою у вигляді кілець по всій довжині стрижня. Це дозволяє скріпити деталі практично на весь термін експлутації виробу чи конструкції, витягти кріплення без деформації матеріалу неможливо, тому цвяхи використовуються в постійних конструкціях з великим навантаженням: європіддони, сходи, перекриття, внутрішня обшивка.
- Гвинтові: їхня особливість – спіральна накатка, яка забезпечує дуже міцне з'єднання. Вона наноситься на весь стрижень або його частину. Гвинтові цвяхи застосовуються для збирання постійних конструкцій високої жорсткості: дерев'яні підлоги, ящики, покрівля тощо.
- Декоративні: виготовлені з різних матеріалів, нерідко прикрашені різьбленням або позолотою, з металевими, пластиковими, шкіряними головками різних форм та кольорів, декоративні цвяхи використовуються для м'яких меблів, дверей. Вони не лише скріплюють матеріал, а й прикрашають предмет інтер'єру.
Крім перерахованих вище існують й інші типи кріплень, наприклад, шевські, плінтусні, для гіпсокартону, з подвійною головкою, анкерні, цвяхи без головки.
На що звернути увагу, вибираючи цвяхи
Здається, що цвях – простий виріб, але неправильно підібрані або неякісні металовироби можуть пошкодити матеріал, послабити конструкцію, зіпсувати зовнішній вигляд конструкції або просто не виконати свою пряму функцію.
Перш ніж купити цвяхи, необхідно з'ясувати, з якого матеріалу вони виготовлені. Вироби без покриття призначені для сухих приміщень або для тимчасового використання, оскільки піддаються корозії. Для підвищення стійкості до вологи та збереження зовнішнього вигляду, кріплення покривають білим або жовтим цинком, наприклад, оцинкованими бувають цвяхи для бітумної черепиці або анкерні цвяхи. Для найскладніших умов експлуатації призначене обміднене кріплення.
Ще один параметр цвяхів – довжина стрижня та розмір головки. Щоб кріплення було міцним, є просте правило: металовиріб повинен входити в основу, до якої прибивається деталь, на 2/3 своєї довжини. Чим більша головка, тим надійніше з'єднані елементи, але в деяких випадках вона може зруйнувати поверхню і зіпсувати зовнішній вигляд, тому існують варіанти з дуже маленькою головкою або взагалі без неї, наприклад, цвяхи для лиштви. Також бувають дуплети - кріплення з двома головками. Вони підходять для тимчасових конструкцій з дерева – не пошкоджують матеріал і легко видаляються.